Okořeňte si život

 Vrátit se zpět
spicesblog

 

Vítejte v ráji koření

Které koření použít o vánocích?

24.11.2019

Vůně patří mezi neopomenutelné vánoční symboly. Vánoce nejsou jenom stromeček, výzdoba a dárky, je to i charakteristická vůně, kterou nemůžeme cítit jindy než-li právě o vánocích. 

ČÍST VÍCE
Garam masala použití

Garam Masala a její použití

6.11.2019

Indická zelenina nebo masitá jídla se často připravují za použití garam masala. V severní indické kuchyni je garam masala typicky v práškové formě, zatímco v jižní části země je garam masala často tvořena pastou s kokosovým mlékem, octem nebo vodou.

ČÍST VÍCE
Garam masala použití

Kardamon, král koření

27.2.2019

Kardamon je rozhodně právem, nazýván králem koření. Pokud jste byli v Asii, zajisté si vybavíte sladkou vůni nejrůznějších směsí koření na přípravu masala chai a rýžového puddingu. Chuť a vůně kardamonu jsou zkrátka naprosto typické a nenahraditelné.

ČÍST VÍCE
Kardamon, král koření

Vařte s kořením, které vás ochrání proti nemocem

27.1.2019

Určitě v tuto chvíli kolem sebe znáte více nemocných než zdravých lidí, neboť chřipková a rýmová sezóna jsou v plném proudu a ať se snažíme jakkoli, nějaký ten bacil si nás vždycky najde. A to nemluvím o tom, pokud se pravidelně.... 

ČÍST VÍCE
Sušená limetka

Sušená limetka

4.10.2018

Sušená limetka, obzvlášť ta celá, si v poslední době získává široký okruh fanoušků. Přední světový šéfkuchař Ottolenghi o ní napsal již několik článků a taktéž se jí dostalo pozornosti v New York Times , kde si ji v sekci o vaření nemohli vynachválit.

ČÍST VÍCE
Sušená limetka

Sušené chilli papričky

4.10.2018

Chilli, ať už v jakékoli podobě, je součást mnoha světových kuchyní a některé recepty se bez něj zkrátka neobejdou. Patří tedy jednoznačně k povinné výbavě kuchyně a měli byste si dát velký pozor, aby ani u vás doma nechybělo!

ČÍST VÍCE
Sušené chilli papričky

Anýz - jeho léčivé účinky

30.9.2018

Anýz je koření pocházející ze zemí východního Středozemí a a jihozápadní Asie. V České republice rozhodně nepatří ke kořením, které byste našli v každé domácnosti. Na našem e-shopu naleznete anýz semínka a anýz ve tvaru hvězdiček.

ČÍST VÍCE
Anýz - jeho léčivé účinky

Koriandr - co jste doposud nevěděli

29.9.2018

Koriandr je v dnešní době populární již po celém světě. Nejvíce se stále ale ještě využívá v asijské kuchyni, hlavně pak thajské a vietnamské, neboť v Asii mají koriandru jako u nás petržele. V obchodě se dá koupit čerstvý, ne vždy je ale v prvotřídní kvalitě a jídlo v takovém případě moc nepozvedne.

ČÍST VÍCE
Koriandr vše co potřebujete vědět

Kurkuma - vše co potřebujete vědět

4.9.2018

Kurkuma je zářivě žlutý prášek pocházející ze stejnojmenné rostliny. Je oblíbená nejen pro svou krásnou barvu, ale také pro četné pozitivní účinky na zdraví. Není tedy dobré dívat se na ní pouze jako na koření, ale také jako na léčivo, které poslouží jako skvělá prevence proti mnohým zdravotním...

ČÍST VÍCE
Kurkuma - co jste doposud nevěděli

Co se skrývá ve směsi kari?

5.8.2018

Možná máte doma někde mezi kořením pohozený i pytlíček s kari kořením. Nebo možná nevíte, co si z něj uvařit. Nebo si možná myslíte, že kari pochází odněkud v jihovýchodní Asie a používá se téměř ve všech tamních pokrmech.Ať už je to jakkoli, v dnešním článku se dočtete, co kari koření....

ČÍST VÍCE
Co se skrývá ve směsi kari

Hledáte inspiraci na grilování?

30.5.2018

Sezóna grilování se již pomalu blíží, už brzy se budeme moct těšit z teplých letních večerů, které jsou přímo ušité na to posedět s přáteli u ohně nebo grilu. Pokud už vás omrzely klasické věci typu nakládané maso z obchodu v marinádě, který chutná pořád stejně, nejrůznější klobásky, zeleninový salát a chleba, pojďte se s námi pustit do kreativní přípravy...

ČÍST VÍCE
balicek-orient-food

Jak si připravít domáci kari směs koření?

21.4.2018

Někteří gurmáni o směsi kari koření říkají, že je to enigma. Ačkoli je dostupné téměř všude, jeho výběr už jednoznačně tak jednoduchý není. Dalo by se říci, že neexistují dva stejné recepty, že nelze sehnat dvě směsi s identickou chutí. Ostatně v kari směsi se může vyskytnout až dvacet různých druhů koření! 

ČÍST VÍCE
oursuppliers
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz