Sušené chilli papričky

Sušené chilli papričky

Sušené chilli papričky

 

Součást světové kuchyně

Chilli, ať už v jakékoli podobě, je součást mnoha světových kuchyní a některé recepty se bez něj zkrátka neobejdou. Patří tedy jednoznačně k povinné výbavě kuchyně a měli byste si dát velký pozor, aby ani u vás doma nechybělo!

Zdravotní benefity chilli

  • Napomáhá rychlejší činnosti metabolismu 
  • Urychluje trávení a dezinfikuje žaludek
  • Prohřívá organismus

Využití  chilli v kuchyni 

Chilli se používá převážně v teplé kuchyni. Po tepelné úpravě se totiž lépe smísí se zbytkem jídla. Kdybyste si sušené chilli papričky nakrájeli do salátu, jeho chuť bude extrémně pálivá, což už potom chutná jen velmi malému procentu lidí. 

 

 

 

Chilli se výborně hodí hlavně do luštěnin! Ať už je to kari z červené čočky nebo cizrna pečená s rajčaty, dodá jídlu správný říz, skvěle pokrmy z luštěnin doplní. Samozřejmě nesmíme zapomenout na polévky, ať už ty z pečené zeleniny a nebo právě také luštěninové.

 

 

Využití  chilli v kuchyni

 
V naší nabídce naleznete drcené chilli, které se spíše hodí právě do studené kuchyně a pak samozřejmě balení celých sušených papriček.
 

Věděli jste že... 

 

 

 

 

 

 

Sušené chilli můžete také naložit do oleje. 

Chilli zalijte olivovým olejem, popřípadě můžete přidat i další bylinky podle obliby, například koriandr nebo citronovou trávu, a nechte alespoň týden před prvním použitím naložené. Věřte, že pak bude olej skutečně pálivý!

 

 

 

 

Chilli olej je pravděpodobně nejlepší způsob, jak dodat trochu pálivosti na čerstvou zeleninu a do salátů, neboť se krásně promísí s ostatními chutěmi a nestane se, že byste narazili na nesnesitelně pálivé sousto!

 

Sušené chilli můžete také naložit do oleje.

Z naší nabídky doporučujeme

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz