Osvěžte se v létě kokosovou vodou

 Vrátit se zpět

Osvěžte se v létě kokosovou vodou

Kokosová Voda

18.5.2018 - Karolína P

Kokosová  voda je v dnešní době velmi oblíbeným produktem. Přisuzují se jí skvělé vlastnosti, někteří ji dokonce považují za superpotravinu. Někteří si objednávají kokosovou vodu po litrech, aby si na ní mohli pochutnat, kdykoli se jim zachce. I u nás na e-shopu naleznete zvýhodněné balení kokosové vody, díky němuž si vytvoříte v ledničce zásobu alespoň na část léta.

Kokosová VOda (1)


Co je vlastně kokosová voda? 

Jedná se o tekutinu, kterou nalezneme uvnitř mladých zelených kokosových ořechů, která mají obvykle velikost basketbalového míče, sklízejí se obvykle po 5 až 7 měsících zrání, neboť právě v tuto dobu obsahují nejvíce žádané kokosové vody. Kokos totiž pak postupně více a více dozrává a voda se přeměňuje na kokosovou dužinu.

Navíc v kokosové vodě z mladého kokosu je mnohem více nutričně cenných látek než v tom malém zbytku, který najdeme po “rozklepnutí” staršího kokosu.

wonderfarm-kokosová-voda

  

Proč je kokosová voda tak cenná....

Kokosovým ořechům se také jinak říká “ kalpa vriksha”, což v překladu znamená “strom, který poskytuje vše nezbytné pro život.”

V tropických krajinách ji domorodci přirozeně popíjejí již odnepaměti hlavně pro její sladkou chuť a schopnost dokonale zchladit i v parném počasí.

V dnešní době by se dalo skoro tvrdit, že lidí v New Yorku pijí kokosovou vodu více než asijští domorodci, neboť v posledních několika letech se stala skutečným boom!

Nejdříve se stala pravděpodobně oblíbenou hlavně mezi sportovci, třeba takoví dálkoví běžci na ni nedají dopustit. Postupně ovšem oslovila i ostatní.

Kokosová voda obsahuje poměrně málo kalorií přírodní cukr, velmi malé množství bílkovin a žádný tuk. Dále pak velké množství vitamínů a minerálů, z nichž nejvíce je zastoupený draslík. Je to nápoj přímo nabitý elektrolyty, které přispívají ke správnému krevnímu oběhu a fungování srdce. Je třeba udržovat level elekrolytů v krvi, abychom zabránili návalům stresu, vyčerpání a urychlili svalovou regeneraci.


Jak vybrat kokosovou vodu?  

 

Na trhu v dnešní době naleznete již početné množství značek nabízejících kokosovou vodu. Zde platí, možná více než u čehokoli jiného, že je naprosto nezbytné pečlivě si přečíst složení! Kvalitní kokosová voda by měla být alespoň 80%! Nechcete přeci zaplatit za oslazenou vodu uměle dochucenou kokosem!

Kokosová VOda (4)

Vybrali jsme pro vás 3 kokosové vody: 

UFC  Kokosová voda - Je 100% kokosová voda původem z Thajka. Na orient-food patří mezi nejoblíbenější produkty.

Tropical Sun - Je také 100% kokosovou vodou, bez přidaného cukru a sladidel. 

Vita Coco-Kokosová Voda s příchutí ananasu - Složení kokosové vody Vita Coco s příchutí ananasu je velmi kvalitní, obsahuje 84 % kokosové vody, 14% ananasového pyré a 2% kokosového pyré. Žádný přidaný cukr a ostatní umělé látky.


Pochutnejste si na kokosové vodě

Nejjednodušší a možní i nejlepší je samozřejmě popíjet ji chlazenou jen tak :) Někteří ji v dnešní době popíjejí ve dny, kdy mají detox, neboť pomáhá zahánět únavu.

Dále pak doporučujeme přidat kokosovou vodu do vašeho oblíbeného smoothie, například takové smoothie z banánu, malin, trošky špenátu a kokosové vody je naprosto perfektní!

Dále pak vyzkoušejte zalít kokosovou granolu ranní snídani z musli či domácí granoly. Uvidíte, jak vám to dodá energii do nového dne!   

Z naší nabídky doporučujeme

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz